Aastakonverents EESTI JUHTIDE PÄEV 2019 Eneseteadlikult eesmärgini


Tänavu räägime juhtimise vastuoludest. Kuna meie ootused tööle, suhetele ja keskkonnale on väga kiiresti muutumas, siis see tekitab vastuolusid, mida juhid lahendama või tasakaalustama peavad. Aga ükski juht ei saa olla edukas üksi ja ükski edasiliikumine ei tule ilma vastuseisuta. Kuidas neid vastuolusid teadvustada ja tasakaalus hoida?
Samas ei saa me olla kogu aeg tasakaalus, vaid vahepeal peame raskemate eesmärkide saavutamiseks tegema asju kire ja pingutusega. Just pingutamine annab meile võimaluse kogeda pärast rahulolu ja õnnehetki. Siiski on pikaajaline pinge kurnav ja vaid eneseteadlikkus säästab meid läbipõlemisest ja püsida valitud teel.
Konverentsil räägimegi olulisematest oskustest, mida läheb juhil praegu ja lähitulevikus vaja arengu, muutuste ja suhete juhtimisel. Samuti saate nõuandeid, kuidas läbi eneseteadlikkuse juhtida edukalt keerulisi olukordi ja töösuhteid.

Päevakava

9.50-10.00 avasõnad päevajuht Jaanus Kangur

10.00-10.30 Olulisemad suundumused majanduskeskkonnas. Rasmus Kattai, Eesti Panga majanduspoliitika ja -prognoosi allosakonna juhataja

 • Milline on Eesti ettevõtete hetkeolukord ja väljavaated?
 • Kuidas kiire palgakasv mõjutab ettevõtete arengut?
 • Millele peaksid ettevõtted plaanide ja strateegiate tegemisel tuginema?

10.30-11.00 Kuidas juhtida arengut, kui inimesed tahavad korraga nii turvalisust kui ka ägedust? Elar Killumets, juhtimiskonsultant

 • Miks hoiakud, et „Inimesed ei taha muutusi“ või „muutused ongi rasked ja aeglased“, on juhtimises kõige kahjulikumad?
 • Mis juhtimisvõtted jäävad lauale siis, kui vaadata inimest hoopis kui vastuolu – kes tahab korraga nii turvalisust (väldib muutusi) kui ägedust (otsib muutusi)?
 • Milliseid liidrioskusi on sellest lähtuvalt juhil vaja, et asjad edeneks kiirelt ja sujuvalt?

11.00-11.30 Milline juhtimisstiil tagab nii kasumi kui ka head suhted meeskonnas? Dmitri Volov, juhtimiskoolitaja

 • Kas jahtida suurt kasumit või hoida hoolivust meeskonnas? Või saab neid mõlemaid?
 • Mida teha, kui ettevõttes töötavad sotsiopaadid, kohtlased ja töömesilased?
 • Millised juhtimisoskused aitavad hoida tasakaalu kasumi ja heade suhete vahel?

11.30-12.00 kohvipaus

12.00-12.30 Tagasiside kui parim arendaja ja hävitaja Monika Prits, Itella Kliendikogemuse direktor

 • Millal tagasiside aitab tulemusi nii parandada kui ka usalduslikku suhet luua?
 • Milliselt antud tagasiside pigem hävitab igasuguse motivatsiooni?
 • Kas ja kuidas üldse veel negatiivset tagasisidet anda?

12.30-13.00 Keeruline kolleeg – kas panustada suhete silumisse  või on parem koostöö lõpetada? Indrek Alliksaar, KPMG audititeenuste juht

 • Kuhu tõmmata piir ja tõdeda, et keeruline kolleeg on siiski liiga keeruline?
 • Millal tasub tunnistada, et meeskonna heaolu huvides tuleks temast vabaneda?
 • Kuidas sellest rääkida ja suunata vabanenud energia ka teiste töötajate arendamiseks?

13.00-13.30 Kuidas jääda paindlikuks, kuid samas saada ka asjad tehtud? Toomas Soosaar, coach

 • Kuidas luua läbi suhete paindlik keskkond?
 • Miks enne ei muutu midagi, kui asi pole isiklik?
 • Kas paindlikkus tähendab pidevat kättesaadavust?
 • Kuidas saavutada tulemus ja vastutus läbi töötajate otsustusvabaduse?

13.30-14.30 lõuna

14.30-15.15 Praktilised võtted eneseteadlikkuse suurendamiseks Marko Lepikkoolitaja ja coach

 • Millised uued oskused aitavad meil emotsionaalselt väljakutsuvaid olukordi kiiremini lahendada?
 • Kuidas eneseregulatsioon ja empaatia igapäevaseid töösuhteid positiivselt mõjutavad?
 • Kuidas õppida juhtima enda ja töötajate stressitaset ning seeläbi ennetada läbipõlemist?

15.15-16.00 Kuidas juhtida ennast ja teisi läbi keeruliste olukordade? Andero UusbergTÜ phühholoog

 • Kuidas aru saada, et oled ikka õigesti mõistnud keerulisena tunduvat olukorda?
 • Miks on oluline õigesti tõlgendada tekkivaid emotsioone?
 • Kuidas keerulised olukorrad lahti harutada ja muuta endale ning teistele lihtsamaks?
 • Mida toovad selles vallas esile uusimad teadusuuringud?

16.00-16.15 lõppsõnad Jaanus Kangur

Date

28. November 2019

Schedule:

9.00-9.50 registreerimine, hommikukohv
9.50-10.00 avasõnad
10.00-11.30 ettekanded
11.30-12.00 kohvipaus
12.00-13.30 ettekanded
13.30-14.30 lõuna
14.30-16.15 ettekanded

Location:

Tallinn Sokos Hotel Viru konverentsikeskus

Price:

250.00 EUR
Konverentsi hind on 250 eurot. Hinnale lisandub käibemaks. Hinnad sisaldavad materjale, lõunat ja kohvipause. Viru keskuse parklas kehtib osalejatele soodushind 5 eurot.

Renunciation terms and conditions:

Kui pärast arve tasumist avastate ootamatult, et ei saa siiski konverentsil osaleda, siis palume sellest kirjalikult teada anda hiljemalt 6 päeva enne konverentsi st 22. novembriks. Siis tagastame 100% maksumusest. Hiljem teatamisel tagastame 80% maksumusest. Alati võib vahetada osaleja nime.

Dmitri Volov
DVSP Consulting konsultant-koolitaja

Dmitri on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna 1996. aastal raha ja panganduse ning turunduse erialadel ning täiendanud ennast Tallinna Ülikoolis.  Lisaks finantssektorile on Dmitri töötanud ka tööstusettevõtetes müügi- ja turundusdirektori ning ärijuhina. Konsultandi ja koolitajana on Dmitri tegutsenud nüüdseks 16 aastat ning ta viib igal aastal läbi ligikaudu 150 koolituspäeva. Tema põhiklientideks on olnud Eesti suured tööstus- ja infrastruktuuriettevõtted. Dmitri Volov’il on erinevad rahvusvahelised koolitaja sertifikaadid – DiSC konsultandi sertifikaat, Persona Global konsultandi sertifikaat, AoEC Accredited Associate Executive Coach sertifikaat.

Elar Killumets
juhtimiskonsultant

Elar Killumets on tugeva akadeemilise teadustöö taustaga juhtimiskonsultant, organisatsioonide arengu mentor, muudatuste juhtimise nõustaja ja juhtide arendaja. Tema igapäevatöö on aidata ettevõtete juhtidel organisatsiooni arendamisega seotud muudatusi ellu viia. Elari poolt käsitlevate juhtimisteemade ring on väga lai ning tema arendus- ja konsultatsiooniprojektides on reeglina fookuses kogu ettevõte korraga, sealjuures keskendudes olulisematele tulemuslikkust mõjutavatele juhtimisprotsessidele. Elar on ekspert nii laiaulatuslike strateegiliste küsimuste (nt organisatsiooni kultuuri muutmine, organisatsiooni kohanemisvõime ja paindlikkuse suurendamine jne) kui ka taktikalisemate väljakutsete (nt osakondade vaheline koostöö, konfliktide lahendamine jms) lahendamises. Tegevjuhid, kes Elariga koostööd on teinud, iseloomustavad tulemusi lühidalt: “Uskumatu, kui kiiresti ja sujuvalt said keerukad probleemid lahenduse!”

Indrek Alliksaar
KPMG partner ja audititeenuste juht.

Indrek Alliksaar on KPMG partner ja audititeenuste juht. Juhina usub ta sellesse, et teenindussektoris toob edu kliendikeskus mitte tootekesksus. Peab prioriteediks töötajate ise mõtlemise ja otsustamise suurendamist – seda ka sellises äärmuslikult reguleeritud tööstusharus nagu finantsaudit.

 

Monika Prits
Itella Kliendikogemuse direktor

Monika on erinevaid tiime, ärivaldkondi ja segmente juhtinud pea 20 aastat. Inimeste juhina alustas 2000. aastal telekommunikatsiooni sektoris. Varasemalt on ta  juhtinud Telia B2C ning B2B segmendi- ja ärijuhtimine üksust, mille juhtida oli uute toodete ja teenuste loomine, turule toomine ja juurutamine ning toote elukaare juhtimine, läbi kasumlikkuse ja kliendirahulolu.

Tema juhitud tiimid on arendatud portaale, iseteenindusi, veebilehti, teleteenuseid, nutitelefoni rakendusi, seadmeid ja trükiseid. Monika on Telia kasutajakogemuse tiimi kaaslooja ja juht ning teenusepõhise juhtimiskultuuri looja ja elluviija aastatel 2012-2016. Viimastel aastatel on ta lisaks oma põhitööle keskendunud kasutajakogemuse tervikahela nõustamisele ja testimisele.

Toomas Soosaar
juhtide coach

Toomas on rohkem kui 25 aastat tegutsenud erinevate tööstus- ja tootmisettevõtete tegevjuhina, viimased 16 aastat firmas ABB.
Hariduselt on ta elektriinsener, aga kutsumuselt ettevõtete protsesside ning inimeste arendaja. Ta väärtustab õppimist ja pidevat enesetäiendamist.

See on toonud ta ka oma tänasesse uude etappi – jagada oma teadmisi ja praktilisi kogemusi.
Ta on Academy of Executive Coaching sertifitseeritud coach aastast 2017. Sellest ajast kuni tänaseni, on ta olnud coach paljudele erinevate ettevõtete keskastme- ja tippjuhtidele.

 

Andero Uusberg
TÜ psühholoog

Andero Uusberg on Tartu Ülikooli afektiivse psühholoogia vanemteadur. Ta uurib ja õpetab inimese käitumist reguleerivaid mehhanisme nagu emotsioonid, motivatsioon ja enesekontroll. Neid teadmisi rakendab Andero ka mõjutamispsühholoogilisi sekkumisi disainides. Andero on kaitsnud psühholoogia doktorikraadi Tartu Ülikoolis ning töötanud järeldoktorina Stanfordi Ülikooli emotsioonide regulatsiooni laboris.​

Marko Lepik
koolitaja ja coach, MA & MSc

Marko Lepik on Google'is loodud Emotsionaalse Intelligentsuse ja liidrioskuste treeningprogrammi SIY sertifitseeritud juhendaja. Tal on 10-aastane traditsiooniliste tähelepanu treenimise tehnikate kogemus. Ta on õppinud juhtimist ja valitsemissüsteeme LSEs (UK), Duke'is (USA) & Tartus (EE). Varasemalt olnud kommunikatsioonijuht, ajakirjanik & konsultant.

Jaanus Kangur on olnud koolitaja pea 13 aastat. Enne täielikult koolitustele pühendumist sai ta põneva töökogemuse töötades Tartu vanglas  ja hiljem Tallinna vanglas sotsiaalosakonna juhatajana. Huvi maailma toimimise vastu viis teda 1998. aastal õppima teoloogiat, misjärel astus 2002. aastal Tartu Ülikooli religiooni antropoloogia magistrantuuri. 2006. aastal õppis Londoni Ülikooli Kings College´is taastavat õigust (restorative justice) ning omandas 2007. aastal Kanadas Queensi Ülikoolis diplomi taastavas õiguses (International Diploma in Restorative Justice). Vt ka www.kangurkoolitus.ee

Rasmus Kattai
Eesti Panga majanduspoliitika ja –prognoosi allosakonna juhataja

Who receives the invoice?