EESTI JUHTIDE PÄEV 2018 Usalda, inspireeri, keskendu!


Juhid on tänavu ühte meelt, et üha määravamaks muutub oskus luua pühendunud usalduslik keskkond, kus töötajad
tahavad olla juhile nõuandjaks ja inspireerijaks;
julgevad seada arendavaid eesmärke ja pakkuda originaalseid ideid;
keskenduvad pühendumusega igapäevatöös enda ja ettevõtte arengusse.
Milliseid oskusi ja omadusi tuleks selleks arendada nii juhtidel kui ka töötajatel – sellest räägimegi tänavusel konverentsil.

Päevakava

9.00-10.00 registreerimine, hommikukohv

10.00-10.05 Avasõnad Urmas Vaino ERRi saatejuht

10.05-10.45 Vaade majandusele - milline strateegia aitab ettevõttel konkurentsis ellu jääda? Mihkel Nestor, SEB Panga majandusanalüütik

 • Milline on Eesti ettevõtete hetkeolukord ja väljavaated
 • Kuidas kiire palgakasv mõjutab ettevõtete arengut?
 • Mis aitab suurendada tootlikkust?
 • Millele peaksid ettevõtted plaanide ja strateegiate tegemisel tuginema?

10.45-11.30 Millised on lähituleviku töö suundumused? Kristjan Port TÜ spordibioloog

 • Praegusel infoajastul oodatakse töötajatelt ühe peamise oskusena kriitilist suhtumist ja analüütilist mõtlemist? Milles see väljendub ja kuidas arendada?
 • Mil määral arvutite ja masinate pealetung mõjutab meie keha ja iseloomu?
 • Ajastul, mil kehaline töö läheb suures osas üle vaimseks, omandab järjest suuremat tähtsust ka vaimne tervis ja stressitaluvus. Kas selles osas kasvab ka juhtide vastutus?

11.30-12.00 kohvipaus

12.00-12.45 Kuidas erilisus ja originaalsus meeskonnas ellu äratada ning arenguks suunata? Lilian Saage, Invicta juhtimiskoolitaja

 • Millised keskkonnas sünnivad originaalsed ideed ja kuidas neid mitte raisku lasta minna?
 • Millises olukorras ja keskkonnas tahetakse ja julgetakse ideid pakkuda?
 • Kas parimad ideed sünnivad kiires ajurünnakus või sihikindlas töös? Või neis mõlemas?

12.45-13.30 Kuidas viia enda ootused ja sõnum inimesteni nii, et see poleks järgmisel päeval meelest haihtunud? Mart Soonik, meediaekspert

 • Kuidas edastada soovitud sõnumit, kui inimesed mäletavad uksest välja jalutades sinu jutust 50%, järgmisel päeval 25% ja vaid 10% järgmisel nädalal?
 • Kuidas pääseda mõjule positiivsusega, kui negatiivne jääb inimestele paremini meelde?
 • Kuidas võita kuulajate usaldus ja rääkida ka võimalikest riskidest nii, et kuulajad ei lahkuks masendunult?

13.30-14.30 lõuna restoranis Merineitsi

14.30-14.50 näitleja Andrus Vaarik "Töö on parim meelelahutus. Pensionil jõuab mossitada küll."

14.50-15.35 Miks muutub emotsionaalne paindlikkus vaimsel tööl üha nõutavamaks oskuseks? Veiko Värk, psühholoog

 • Kuidas oskuslik ümberlülitumine aitab meil säästa aega ja närve?
 • Kuidas leida õige pingutuse ja lõdvestuse vahekord?
 • Kuidas edukalt toime tulla ülemõtlemisega?

15.35-16.15 Vestlusring Milline mõtteviis ja lihtsad võtted lisavad igapäevast energiat?  Kristjan Rotenberg, Harju Elekter Elektrotehnika tehasejuht 

 • Mis annab tahtmist ja energiat teha pidevalt natuke rohkem, kui sinult oodatakse?
 • Mida on teadlik enesejuhtimine mulle tööl juurde andnud?
 • Millised lihtsad võtted väldivad vaimsel tööl läbipõlemist?

Päeva juhib Urmas Vaino, ERRi saatejuht

 

 

 

Date

6. December 2018

Location:

Tallinn
Sokos Hotel Viru konverentsikeskus, Viru väljak 4 Tallinn

Price:

250.00 EUR
Konverentsi hind on 250 eurot (+ km). Hind sisaldab kirjalikke konverentsimaterjale, lõunat ja kohvipause.

Renunciation terms and conditions:

Kui pärast arve tasumist avastate ootamatult, et ei saa siiski konverentsil osaleda, siis palume sellest kirjalikult teada anda hiljemalt 3 päeva enne konverentsi st 3. detsembriks. Siis tagastame 100% maksumusest. Hiljem teatamisel tagastame 80% maksumusest, aga võib vahetada osaleja nime.

Urmas Vaino
ERRi saatejuht

Urmas Vaino on ETV meelelahutustoimetuse juhataja. 2017. aasta jaanuarist juhib ta debatisaadet "Suud puhtaks" ETV-s.

Varem juhtis ta koos Katrin Viirpaluga saadet "Terevisioon" ETV-s.

Kristjan Port
Tallinna Ülikooli spordibioloog

Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor Kristjan Port on lõpetanud Tartu Ülikooli aspirantuuri bioloogiakandidaadina (1990), väitekiri “Activation of adrenocortical function in muscular activity”.

Uurimisvaldkond: spordibioloogia, -füsioloogia ja –biokeemia. Lugenud arengufüsioloogia, spordifüsioloogia, biokeemia ja projektijuhtimise kursusi. Aastast 1991 ajakirja International Journal of Sports Medicine referent. Eesti Sporditeadlaste Seltsi juhataja (1991–94), Eesti Olümpiakomitee kutsekomisjoni juht, Eesti Olümpiakadadeemia liige. Tema sulest on ilmunud üle 60 teadustrükise. Kristjan Port on SA Eesti Antidopingu (EAD) nõukogu liige

Lilian Saage
juhtimiskoolitaja

Lilian on olnud Invicta koolitaja aastast 2015. Lisaks on ta Sündmuste Looja OÜ juhataja, Tartumaa Arendusseltsi juhatuse liige, Lääne-Harju Koostöökogu juhatuse esimees. Varasemalt on ta tötöanud CentralPharma Communications OÜ Baltikumi turundusjuhi ja Sicor Biotech Eesti Filiaal OÜ müügijuhina.

 

Mart Soonik
MSmedia juhataja

Mart Soonik on kommunikatsiooni ettevõtte MSMedia juhataja ja õppejõud Tallinna Ülikoolis. Ta on töötanud ajakirjanikuna aastatel 1991-1998 (sh kolm ja pool aastat TV3 uudiste ankruna) ja alates 1998 aastast kommunikatsioonijuhina erinevates organisatsioonides, sh neli aastat Sotsiaalministeeriumi avalike suhete osakonna juhatajana. Magistrikraadi omandas Mart Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni osakonnas. Ülikoolis loengute pidamisega alustas EBSis 2001 aastal ja 2006 aastast on seotud Tallinna Ülikooliga. Mardi põhiliseks valdkonnaks on praktilise suunitlusega õppeained, eelkõige organisatsiooni kommunikatsioon ning avalik esinemine. Samuti viib ta kommunikatsiooni- ning esinemiskoolitusi (sh avalik esinemine) läbi erinevates avaliku- ja erasektori organisatsioonides sisekoolitusena. Ta on koolitaja, kelle koolitused on pigem treeningud kui loengud. Nendes vaagitakse päriselulisi juhtumeid, otsitakse taktikaid strateegilistele eesmärkidele ja lahendatakse aktuaalseid probleemülesandeid kasutades selleks praktikas kinnitust leidnud teoreetilisi mudeleid.

 

Kristjan Rotenberg
Harju Elekter Elektrotehnika tehase juht

Kristjan on Harju Elekter Elektrotehnika tehase juht

Mihkel Nestor
SEB Panga majandusanalüütik

Mihkel Nestor töötab majandusanalüütikuna SEB pangas, kus tema ülesandeks on hoida kätt pulsil Eesti majanduses toimuval ja aidata nii pangal kui tema klientidel langetada teadlikke äriotsuseid. Muude tööülesannete kõrval võtab ta majandusteemadel sageli sõna ka meedias. Mihkli peamisteks huvivaldkondadeks on väliskaubandus ja tööturg. Enne SEB-ga liitumist on ta töötanud analüütikuna mõttekojas Praxis ning Haridus- ja teadusministeeriumis.

Veiko Värk
psühholoog

Veiko Värk on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ja Tallinna Ülikooli psühholoogia erialal cum laude. Veiko on viinud koolitusi läbi paljudel psühholoogiaga seonduvatel teemadel ja talle on antud VI taseme täiskasvanute koolitaja kutse. Praegusel ajal tegutseb Veiko Hea Koolitus OÜ juhataja ja koolitajana ning ärilepitajana.

 

Who receives the invoice?