EESTI RAAMATUPIDAJA PÄEV 2017


Räägime värsketest maksu- ja seadusemuudatustest ja teistel raamatupidajate tööd mõjutavatel teemadel. Tulge ja tehke alanud aastale sisukas algus!

Päevakava

9.00-9.55 registreerimine, hommikukohv

9.55-10.00 Avasõnad päevajuht Marko Reikop, ERRi saatejuht

10.00-10.45 Milliseks kujuneb Eesti maksupoliitika lähiaastatel? Dmitri Jegorov, Rahandusministeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsler

10.45-11.30 Milliseid uusi võimalusi pakub e-maksuamet 2017. a. Evelyn Liivamägi, MTA maksude osakonna juhataja

  • TSD  esitamine pangast ülekannet tehes 
  • uus maksuandmete tõend
  • elektrooniline käibemaksukohustuslaseks registreerimine

11.30-12.00 kohvipaus

12.00-12.45 Uue valitsuse maksumuudatused - mida need ettevõtetele tähendavad? Aule Kindsigo, maksukonsultant

  • Maksuvaba tulu tõstmine 500 eurole
  • Kuidas „tagurpidi“ astmeline tulumaks mõjutab aasta tulumaksu arvestust
  • Millised soodustused kaovad aasta tuludeklaratsiooni esitamisel
  • Aktsiisitõus - kui palju kallinevad tooted?

12.45-13.30 Uus e-arvetele ülemineku seadus - kas nüüd ongi e-arved kõigile kohustuslikud? Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu

  • Avaliku sektori organisatsioonidel on e-arvete vastuvõtu kohustus alates 01.03.2017. Milline on parim lahendus arvete vastuvõtuks ja menetluseks?
  • Kuidas arve saatja peab tagama, et alates 01.07.2017 vastaksid tema poolt väljastatavad e-arved standardile?
  • Kuidas kuludokumente kõige paremini käsitleda?

13.30-14.30 lõuna restoranis Merineitsi

14.30-15.15 Käibemaksu TOP5 kohtulahendit ehk millele ettevõtted enim raha kaotavad? Tõnis Elling, Leinonen raamatupidamisbüroo

15.15-16.00 Kuidas lahendada tõhusamalt suhtlemisprobleeme tööl ja eraelus? Margus Laurik, psühholoog

16.00-16.15 kokkuvõte, lõpetamine Marko Reikop

 

 

Kuupäev

15. veebruar 2017

Asukoht:

Sokos Hotel Viru konverentsikeskus
Tallinn, Viru väljak 4

Hind:

169.00 EUR
Hind osalejale 169 eurot. Mitmele osalejale pakume soodushinda 149 eurot .
Hindadele lisandub käibemaks. Hind sisaldab konverentsimaterjale, lõunat ja kohvipause. Registreeruda saab kuni 10. veebruarini.

Loobumistingimused:

Loobumiseks palume kirjalikult teavitada hiljemalt 10. veebruariks. Siis tagastame 100% konverentsi maksumusest. Hiljem teatamisel tagastame 80% maksumusest.

Marko Reikop
ERRi saatejuht

Dmitri Jegorov on Rahandusministeeriumis maksu- ja tollipoliitika asekantsler

Enne töötas ta erinevatel ametikohtadel maksu- ja tolliametis, muuhulgas peadirektori asetäitjana põhiprotsesside alal, mis hõlmas teeninduse, maksude, tulude, tollikorralduse, kontrolli ja uurimise valdkondi. Tema varasem töökogemus on KPMG Estonia ärirahanduse konsultandina. 

Aule Kindsigo
Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhataja

Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal.

Töötanud pikki aastaid Maksuametis, hilisemas Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, viimased nendest Põhja Maksukeskuses juhataja ja Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja.

Aule on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas aastatel 2009-2015 maksunduse lektorina Estonian Business Schoolis, kus ta 2012/2013 õppeaastal valiti tudengite poolt parimaks erialaõppejõuks. On mitmete maksuõiguse artiklite autor.

Margus Tammeraja on Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees. Margus on tegelenud majandusinfosüsteemidega pea 30 aastat. Viimase 5 aasta jooksul on ta aidanud kiirendada e-arvetele üleminekut. Olles kokku puutunud paljude erinevate tarkvaralahenduste ja –teenustega, on tema praktilised kogemused ja ajakohased teadmised võimaldanud paljudele anda head nõu õige kursi võtmiseks tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas.

Tõnis Elling
Leinonen OÜ nõustamisüksuse juht

Tõnis on spetsialiseerunud kaudsetele maksudele, peaasjalikult käibemaksule. Samuti esindab ta kliente maksuvaidlustes Maksu- ja Tolliametis ning teistes riigiasutustes. Lisaks pikaajalisele praktilisele kogemusele maksunduse valdkonnas on Tõnis juba 10 aastat Sisekaitseakadeemia Finantskolledži maksunduse ja tolli õppetooli juhataja/lektor. Akadeemilises töös on Tõnis samuti keskendunud kaudsete maksude õpetamisele. Lisaks andis Tõnis 2014. aastal välja raamatu “Käibemaks”

Margus Laurik on atesteeritud kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli psühholoogia bakalaureuse- ja magistriõppe. Ta on läbinud kognitiiv-käitumusliku psühhoteraapia täieliku väljaõppe, täiendanud ennast lahenduskeskse lühiteraapia ja pereteraapia vallas. Peamisteks tööülesanneteks olnud noorte ja täiskasvanute psüühika- ning käitumishäirete psühhodiagnostika ning psühhoteraapia.

Elus peab Margus oluliseks tasakaalu ja tasakaaluks erialasele tööle on ta harrastanud puuskulptuuride ja kivist kausside meisterdamist. Viimastel aastatel on ka mindfulness meditatsoonid olnud oluliseks ressursiks, mis aitab elust rohkem osa võtta ja oma kogemusega paremini toime tulla

Evelyn Liivamägi
Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja

Kes saab arve?