Konverents UUS VÕIMALUS JUHTIMISES - MINDFULNESS


Praeguses kiiresti muutuvas majanduses vajatakse paindlikkust, loovust ja oskust tunda ära tulusaid ideid.

Kutsume Teid kevadisele tippsündmusele, kus räägitakse, miks mindfulness'i praktika arendab juhti ja läbi selle ka töötajaid ning tervet ettevõtet.

Kas tunnete, et

 • teil ja teie kolleegidel ei jätku päevas piisavalt tunde – millal siis veel uusi ideid mõelda?
 • olulised arutelud ja koosolekud kipuvad takerduma emotsioonidesse ja teiste mittekuulamisele?
 • igapäevaelus võiks olla vähem stressi ja ärevust.

Viimastel aastatel ongi Euroopas plahvatuslikult suurenenud mindfulness'i kasutamine heade töösuhete ja loovust toetava ettevõtte kultuuri loomisel.

Mindfulness soodustab õigete otsuste langetamist, puhastades mõtted liigsetest emotsioonidest ja toetades empaatiat ning üksteise mõistmist. Järjekindel praktika arendab võimet hoida tähelepanu käesolevas hetkes, laskmata mõtetel rändama minna ja hoida kinni valitud sihist.

Uuringutest on järeldatud, et õnn ja eneseteostus võib peituda igas tegevuses, mida tehakse süvenenult ja mõtestatult. Sellise tegevuse juures kogevad inimesed enam positiivseid tundeid (nagu inspiratsioon ja rahulolu) ja vähem negatiivseid (kärsitust, närvilisust). Seega tasub vähemalt proovida!
Meil on hea meel, et esmakordselt toimub mindfulnessi võimalusi tutvustav konverents Eesti ettevõtete juhtidele ka Tallinnas Lillepaviljonis.

Ole kohal 26. mail Lillepaviljonis!

Päevakava

9.50-10.00 Päeva avab moderaator Ville Jehe

10.00-10.30 Milline on õhtumaine teadvelolu? Joonas Hellerma, filosoof ja saatejuht

 • Kuidas on Läänes püütud teadvelolu abil toime tulla tehnologiseeruva ja keerustuva maailmaga?

10.30-11.00 Kuidas meelerahu leidmine suurendab mõtete valitsemist, intuitsiooni ja loovust? Sven Grünberg, helilooja ja Eesti Budismi Instituudi direktor

 • Kuidas õppida usaldama enda sisetunnet?
 • Mida on tänapäeval kasu iidsete budistlike tarkuste levikust?

11.00-11.30 Kuidas teaduslik psühholoogia põhjendab meditatsiooni kasulikkust igapäevaelus? Alar Tamming, psühholoog

 • Millised elektrilised ajulainete muutused toimuvad ajus meditatsiooni ajal ja milliste ajuosadega need on seotud?
 • Kuidas tekib seisund, mis on loovuse allikaks?

11.30-12.00 kohvipaus

12.00-13.30 Peaesineja: Chris Tamdjidi “Miks ja kuidas kasutada mindfulness'i tänapäeva töösuhetes – kasu ja väljakutsed juhtidele?“ Chris on Kalapa Akadeemia director ja viib läbi Oxfordi Ülikoolis programmi: “Mindfulness in the workplace”

 • Kuidas parandada oskust eristada tänapäeva infomürast ebaolulist ja hoida tähelepanu peamisel?
 • Kuidas suurendada võimet märgata töökaaslaste ja klientide meeleseisundeid?
 • Kuidas juhtida emotsioone raskete otsuste ja kõneluste juures.

13.30-14.30 lõuna

14.30–15.00 Kuidas suurendada empaatiat ja hoolivust töökohal? Monica-Linde Klemet, meditatsiooniõpetaja

 • Oleme omavahel väga seotud ja üksteisest sõltuvad - nii oma elus ja iseäranis tööl.
 • Kuidas leida ja hoida fookust sellel, mis meid inimestena ühendab?
 • Kuidas muuta enesekeskne käitumine teisi märkavaks ja arvestavaks?

15.00-15.30 Kuidas keskendumine ja mõtete korrastamine aitab luua arukat aega? Kristjan Otsmann, koolitaja

 • Millist kasu annab tähelepanelik olemine ja tegutsemine?
 • Milliste võtetega rahustada meelt igapäeva virrvarris?
 • Mil moel tekitada mõtluse ja tähelepanelikkuse harjumused pikemaks ajaks? 

15.30-16.00 Millised on mindfulness'i teekonnal olemise väljakutsed ja takistused? Anni Kuusik, kliiniline psühholoog

 • Mida ette võtta, et neid ületada isiklikus arengus ja ettevõttes?
 • Milline võiks olla mindfulness'i koht Eesti kontekstis?

16.00-16.30 vestlusring, küsimused: Mida peaks tänasest päevast kindlasti kaasa võtma? Millest peaks homme alustama?

16.30 lõpetamine

Konverentsil on sünkroontõlge inglise-eesti-inglise keelde.

 

Kuupäev

26. mai 2016

Asukoht:

Lillepaviljon
Pirita tee 26 Tallinn

Hind:

199.00 EUR
Konverentsi hind on 199 eurot. Hinnale lisandub km. Hind kehtib kuni 20. maini.
Hind sisaldab konverentsimaterjale, kohvipause, lõunat ja sünkroontõlget inglise-eesti-inglise keelde.

Loobumistingimused:

Pärast registreerumist saadame arve soovitud aadressile ja osalejale lisainfo paar päeva enne üritust.
Osalemisest saab loobuda 7 päeva enne ürituse toimumist (19. mai) teavitades meid oma soovist kirjalikult. Siis tagastame 100% ürituse maksumusest. Kuni 24. maini tagastame 80% konverentsi maksumusest. Kui loobutakse hiljem, siis osavõtutasu ei tagastata, kuid võib vahetada osaleja nime.

Chris Tamdjidi
Oxfordi Mindfulness'i keskuse koolitaja. Kalapa Akadeemia ja Kalapa Hotelliketi direktor ja omanik.

Chris on Kalapa Juhtide Akadeemia ja Kalapa Hotelliketi direktor ja omanik. Ta on viimased 10 aastat keskendunud juhtimisoskuste arendamisele, eriti mindfulness'i ja isikliku arengu valdkonnas.

Ta juhib üht maailma suurimat uuringut mindfulness'i kasutamisest tööelus ja selles osaleb üle 40 ettevõtte. Seoses sellega on teda kutsutud kahel korral Inglismaa parlamenti rääkima, millist kasu saavad ettevõtted mindfulness'ist.

Lisaks viib ta läbi meistriklassi Oxfordi mindfulness'i keskuses.

Ka on ta viimase 5 aasta jooksul ehitanud üles kolm ettevõtet. Ta on Kalapa Juhtide Akadeemia kaasosanik ja direktor ja keskendub juhtide arendamisele läbi isikliku arengu, sh meele treeningu.

Samuti juhib ta lossihotellide ketti Saksamaal, kus lisaks tavateenustele pakutakse ka mindfulness'i treeninguid ja teisi juhtimiseminare. Lisaks juhib ta MTÜd, mis tegeleb psühholoogia- ja tervisealaste koolitustega.

Varasemalt on ta töötanud 6 aastat Boston Consulting Group’i Müncheni, Kuala Lumpuri ja Londoni kontorites. Ta oli spetsialiseerunud auto– ja tööstusettevõtete strateegiate, muutuste ja turunduse arendamisele.

Lisaks veetis ta 7 aastat European Network of 75 Buddhist Meditation keskuse direktorina, mille ajal tegeles ta süvendatult tuhandeid aastaid vanade meele treenimise ja suunamise/transformeerimise meetoditega.

Chris on lõpetanud füüsika eriala Imperial College of Science, Technology and Medicine ja omandanud MBA Austini ülikoolist. Ta kasvas üles peamiselt Aasias ja Kesk-Idas ning kuulub esimese generatsiooni hulga, kellel tuleb vaadata passi, et meenutada oma rahvust.

Sven Grünberg
helilooja ja Budismi Instituudi direktor

Sven Grünberg on Budismi Instituudi direktor, rahvusvaheliselt tunnustatud helilooja, mitmete kõrgkoolide õppejõud, Akadeemilise Orientaalseltsi juhatuse liige, Sven Grünberg on üle 30 aasta õppinud budismi, peaasjalikult maailmakuulsa budoloogi Linnart Mälli juures.

Kõigi kolme dalai-laama Eesti visiidi korraldaja, Tema Pühaduse hea tuttav.

Vanima, teadvuse muutmisele keskendunud õpetuse, budismi kandjana astub ta ka meie ette.

 

Joonas Hellerma on lõpetanud magistrantuuri Tallinna Ülikooli Eesti Humanitaarinstituudis filosoofias ja ennast samal erialal täiendanud ka Berliini Humboldti Ülikoolis.

Ta töötab  Eesti Rahvusringhäälingus kultuurisaadete toimetaja ja saatejuhina.

Alar Tamming
psühholoog ja ettevõtja

Alar Tamming on ASi Tavid asutaja ja omanik. Ta on ka Eesti Transpersonaalse Assotsiatsiooni asepresident, Tallinna Ülikooli psühholoogia teadusmagister ja Eesti Carl Jungi seltsi liige. Tema lemmikteemadeks on inimese areng ja sellele kaasa aitavad muutunud teadvuseseisundid. (hingamistehnikad, meditatsioon, jooga, biotagasiside) Ta on täiendavalt õppinud NLP-d, Holotroopset hingamist, transformatiivset hingamist, transaktsioonilist psühhoanalüüsi, holistilist teraapiat, osalenud ajulainete juhtimise treeningul ja mitmetel rahvusvahelistel transpersonaalse psühholoogia ja teadvuse teemalistel konverentsidel

Monica-Linde Klemet
Budistliku meditatsiooni õpetaja

Monica-Linde Klemet on ametilt keeleõpetaja, ent tegelenud üle kümne aasta meditatsiooni ja budistlike õpetustega. Ta on andnud Tallinna Õpetajate Majas meditatsioonikursusi ning veetnud igal aastal mõned kuud budistlikes eralduslaagrites. Monicat huvitab budismi kõrval ka läänelik mindfulness’i lähenemine inimese meelele ja psüühikale.

Kristjan Otsmann
aja juhtimise koolitaja ja arengutoetaja

Kristjan Otsmann on isikliku ja meeskondliku tulemuslikkuse asjatundja, koolitaja ja arengutoetaja. Ta on aidanud oma pisiettevõttes Selge Pilt viimase 12 aasta jooksul enam kui 12000 inimesel oluliste asjadega paremate tulemustega, kiiremini ja mõnusamalt valmis saada.

Kristjan on töötanud viimaste aastate jooksul selliste tipptasemel tegijatega nagu näiteks tööstuses ABB, Ericssoni, Kalevi, PKC Groupi, Valio ja Wendrega, telekomi ja IT-ettevõtete seas Telia, Elisa, Fortumo, Playtechi ja Nortaliga, logistikas Tallinna Sadama, Schenkeri, DHL ja Havi Logisticsiga, riigiettevõtete poolelt Eesti Energia, Eleringi, Tallinna Vee ja Eesti Postiga, kaubanduses A-Selveri, Coopi, Rautakesko, Stockmanni ja Statoiliga ning finantsalal LHV, SEB Panga, Kredexi ja Eesti Pangaga.

Oma eelmises tööelus oli Kristjan ajakirjanik ja keskastme juht Eesti Päevalehes, Postimehes ja Eesti Ekspressis. 

Töistest toimetustest vaba aja pühendab Kristjan pere ja kogukonna hüvangu heaks (praegu on ta muu hulgas Viljandi Vaba Waldorfkooli eestseisuse esimees), naudib talvel elu Viljandis ja suvel uusmulgi põlve Paistu kihelkonnas, soojemal ajal liigub ringi peamiselt mootorratta seljas ning vabadel hetkel harrastab väetaidu qigongi, kuulab ilmamuusikat ja paneb end valmis jutuvestja ametiks. Kristjanil on 6 last: kaks tütart ja neli poega.

Anni Kuusik
kliiniline psühholoog

Anni Kuusik: 10-aasta pikkune töö psühholoogina viis mind teadveloleku ja heasoovlikkuse praktikateni, millele toetudes olen saanud ise ja aidanud teistel mõista, kuidas töötab meie meel, mis paneb meid kannatama ja kuidas olla õnnelikum sõltumata sellest, mis meie elus juhtub. Olles 2009.aastal oma elus kriisis sattusin uurima kristiku mõtluspalve traditsiooni leides nii heasoovliku teadlikkuse praktikate tee. Avastasin lihtsad ja töökindlad vahendid, kuidas tulla toime häirivate ja kasutute mõtetega, äärmiselt ebamugavate tunnetega nagu paanika, ängistus ja meeleheide. Rakendades radikaalset heasoovlikkust ja aktsepteerimist kogesin sügavat rahu ja kindlust - avastades, et selleks ei peagi muutuma, vaid õppima endaga elama. Mõned aastad hiljem avastasin, et sarnased praktikad on psühholoogias ja meditsiinis kasutusel ning tõenduspõhised sekkumised stressi ja vaimse kannatuse vähendamiseks. 2012.aastast alates hakkasin rakendama neid praktikaid töös inimestega, kellel olid füüsilised või vaimsed raskused ja probleemid nagu pingeline elu, stress, ärevus, hirm, meeleheide, madal enesehinnang, krooniline valu või probleemsed käitumised nagu emotsionaalne söömine, muretsemine, raskused enese motiveerimise ja keskendumisega. Teadveloleku ja heasoovlikkuse praktikate õpetajana olen end täiendanud kõige enam Oxfordi Mindfulness Keskuses, aga ka paljude teiste inspireerivate teadveloleku õpetajate ja psühholoogide käe all. Heasoovlikkuse ja aktsepteerimise praktikate juhendamist olen õppinud Mindful Self-Compassion programmi looja Chris Germeri ja  Compassion-Focused Therapy väljatöötaja kognitiiv-käitumisterapeut Paul Gilberti töötubades. 

Ville Jehe
ettevõtja

 Ville on insener, disainer  ja majandusmees. Eelkõige on ta aga praktik.

Ta on mitme eduka ettevõtte (Uus Maa, Delfi jne) juht olnud, loonud pea 50 ettevõtet ning käivitanud mitu rahvusvahelist projekti.

Paralleelselt on Ville juba varasest noorusest oma sisemaailma tundmaõppimisega, alguses idamaiste võitluskunstide, hiljem jooga kaudu.

Viimased 6 aastat on Ville tegelenud erinevate sisemaailma praktikate (Teadliku Muutmumise Kunsti, Mindfulness jt)  igapäevaellu rakendamisega, seda eriti just juhtimises. 

Mindfulness (tõlgitud eesti keelde ka kui teadvelolek, tähelepanelik teadvelolek, meelerahu, ärksus ja ärksameelsus) on iidsete budistlike juurtega, kuid tänapäeva teadmistel ja igapäevaelul põhinev õpetus.

Huvi mindfulnessi vastu on Euroopas viimastel aastatel plahvatuslikult kasvanud. Selle nimel on palju tööd teinud arst Jon Kabat-Zinn, kes ühildas edukalt iidsed budismi teadmised tänapäeva teaduse ja igapäevaeluga.

Mindfulness on meeleharjutus, mille jaoks tasuks võtta eraldi aeg, et täie tähelepanuga õppida seda (üsna eripärast) viisi, keskendumaks sellele, mis meiega toimub. Teisalt võib sellest kujuneda midagi rohkemat kui igapäevane harjutus – see võib olla viis lähenemaks oma elule teisiti. Meid julgustatakse püsima hetk-hetkelise kogemuse juures, ilma et me takerduksime muretsemisse, mõtisklustesse ja teistesse korduvatesse mõtetesse ning tunnetesse.

On tõestatud, kuidas regulaarne harjutamine võib juhtida meid suurenenud heaolu ja vabaduse juurde jäikadest liigtuttavatest mõtlemise ning tundmise ’radadest’. 

Mindfulness'i treenimine suurendab hoida tähelepanu käesolevas hetkes, laskmata mõtetel ise rändama minna. Kuna meie aju on muskel, mida saab treenida, siis mindfulness'i harjutusi võib võrrelda kehatreenimisega – mida järjepidavamalt seda teed, seda parem on tulemus. Need harjutused sarnanevad meditatsioonile, kuid ei eelda ühegi religiooni või filosoofia omaksvõttu. Neid oskusi saab arendada mitte ainult üksida nurgas mediteerides, vaid ka igapäevaelus (sh tööl ja teistega suheldes).

Konverentsil annamegi nõu, miks ja kuidas kasutada mindfulness´i igapäevaelus. Kuidas ja kui palju tuleks treenida, et tulemus oleks märgatav.

Lisalugemist enne ja pärast konverentsi:

Eesti keeles ilmunud raamatud:

Mark Williams, Danny Penman „Ärksus - tee rahuni pöörases maailmas“, Pegasus 2013. Eestikeelne trükk on kauplustes kahjuks läbi müüdud. Ingliskeelne originaalteos „Mindfulness: Finding Peace in Frantic World“ saadaval www.amazon.com veebipoes.

Jon Kabat-Zinn „Sa oled alati kohal: teadveloleku meditatsioon igapäevaelus“ Kirjastus Varrak 2015

Chade-Meng Tang „Otsingud iseendas.“ Tänapäev 2015. Google'i tarkvarainseneri kogemuslugu mindfulness'i rakendamisest igapäevaelus sh tööl.

Maitreyabandhu "Elu täie tähelepanuga" Pilgrim 2015.

Ingliskeelsed veebilehed:

http://www.oxfordmindfulness.org Oxford Mindfulness Centre veebileht, kust leiab üldtutvustuse ja teavet harjutuste kohta.

Kes saab arve?